Східноєвропейський журнал внутрішньої та сімейної медицини

YouTube

Facebook

Instagram

Оголошення

Вийшов із друку навчальний посібник для лікарів “Основи діагностики та лікування ревматичних захворювань”

Днями вийшов із друку навчальний посібник для лікарів “Основи діагностики та лікування ревматичних захворювань” авторства проф. Журавльової Л.В, доцентів Олійник М.О., Сікало Ю.К. та Федорова В.О.
📌Наш посібник вміщує узагальнені сучасні та актуальні дані щодо надання медичної допомоги хворим ревматичного профілю, і є продовженням навчального посібника “Основи діагностики та лікування захворювань суглобів”, який було надруковано в 2020 році.
✅Не зважаючи на складні умови сьогодення, публікаційна діяльність кафедри продовжується, створюючи міцну основу для української професійної спільноти.

Відбувся фаховий семінар сумісного засідання кафедр

16 листопада, під головуванням професорки Журавльової Лариси Володимирівни відбувся фаховий семінар сумісного засідання кафедр внутрішньої медицини №1, внутрішньої медицини №3 та ендокринології, щодо проведення презентації дисертаційного дослідження з оцінки наукової новизни, теоретичного та практичного значення результатів дисертаційної роботи аспірантки кафедри внутрішньої медицини №1 ХНМУ Тверезовської Ірини Іванівни на тему: «Роль селенопротеїну Р в оптимізації діагностики, лікування та прогнозування перебігу неалкогольної жирової хвороби печінки на тлі гіпертонічної хвороби», за спеціальністю 222 «Медицина», спеціалізація «Внутрішні хвороби». Науковий керівник д.мед.н., професорка Железнякова Наталя Мерабівна.
Після прослуховування дисертантки та проведеного відкритого обговорення було надано висновок про готовність дисертації та документації до подачі у Вчену раду університету для створення разової спеціалізованої вченої ради. Бажаємо Ірині Іванівні успіху на шляху до здобуття ступеня доктора філософії!

Курси ТУ для лікарів з актуальних питань ревматології

На кафедрі тривають двотижневі курси ТУ для лікарів з актуальних питань ревматології.
Так, до навчання долучилися лікарі різних терапевтичних спеціальностей, задля покращення своїх теоретичних та практичних знань. В програмі навчального курсу заплановано розгляд оновлених настанов з діагностики та лікування поширених ревматичних захворювань, розбір клінічних випадків, огляд та консультування пацієнтів ревматологічного відділення Обласної клінічної лікарні.

Оголошення про засідання СНТ

Запрошуємо вас долучитися до роботи студентського наукового товариства кафедри внутрішньої медицини № 3 та ендокринології ХНМУ, перше засідання якого відбудеться 10 грудня 2022 року о 10.00 за допомогою сервісу Google Meet.
В програмі заходу – розгляд клінічного кейсу хворого на системний червоний вовчак, хворобу Крона та мегалобластну анемію, в якому велика увага буде приділятися правильному збору анамнезу, вивченню методів дослідження, їх ретельному розбору і правильній постановці клінічного діагнозу.
Якщо ви плануєте прийняти участь в засіданні гуртка, зверніться, будь ласка до вашого викладача за більш детальною інформацією.
До зустрічі!

Розпочалися курси ТУ для лікарів “Менеджмент хворих ревматологічного профілю”

Сьогодні на кафедрі внутрішньої медицини 3 та ендокринології розпочалися курси ТУ для лікарів “Менеджмент хворих ревматологічного профілю”.
Завідувачка кафедри, проф. Журавльова Лариса Володимирівна познайомилася із курсантами та подякувала їм за те, що не зважаючи на складні та нетипові умови життя і роботи, лікарі виявили бажання навчатися та вдосконалювати свої знання і навички відповідно до новітніх галузевих досягнень.
Варто зазначити, що на кафедрі створено та атестовано до навчання дистанційний курс для ТУ лікарів, розміщений на платформі Moodle ХНМУ. Співробітники кафедри доценти Федоров В.О., Олійник М.О. та Сікало Ю.К. оновлюють матеріали даного курсу згідно останніх даних, застосовують в ньому засоби інтерактивного навчання.

Привітання до Дня народження проф. Журавльовій Л.В.

Сьогодні день народження святкує чарівна Журавльова Лариса Володимирівна, завідувачка кафедри внутрішньої медицини № 3 та ендокринології ХНМУ, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України.
Щиросердечно вітаємо вельмишановну Ларису Володимирівну із Днем народження!
Бажаємо міцного здоров’я та впевненості у щасливому майбутньому!
Зичимо подальших професійних успіхів, нових наукових злетів та більше позитивних подій!
Хай Вас завжди оточують вірні талановиті колеги та надійні друзі!
Бажаємо добробуту та доброї вдачі Вам та Вашій родині! Мирного неба та швидкого повернення до звичного життя!
З повагою, співробітники кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології

Оголошення про прийом відпрацювань академічної заборгованості

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ (Ukr/Eng)
З 22.08 по 25.08 ви маєте змогу відпрацювати пропущені заняття та ліквідувати академічну заборгованість за 4-й курс з дисципліни «Внутрішня медицина, в т.ч. ендокринологія» в онлайн режимі.
Реєстрація на відпрацювання та зв’язок із черговим викладачем доцентом Федоровим В.О. відбуваються через електронний журнал http://31.128.79.157:8080/
Нагадуємо, що відпрацювання боргів з дисципліни відбувається також безпосередньо у свого викладача.

54 European Pancreatic Club Meeting 2022

22-25 червня в Києві відбувається визначна подія: проходить 54 European Pancreatic Club Meeting 2022. Вперше науковий всеєвропейський захід проводиться в Україні, в ньому беруть участь панкреатологи і фахівці інших спеціальностей (гастроентерологи, хірурги тощо) з усіх країн світу. Варто зазначити, що президент Українського панкреатологічного клубу проф. Н.Б. Губергриць зараз є також президентом Європейського товариства.
Кафедра внутрішньої медицини N3 та ендокринології ХНМУ взяла участь в роботі цього визначного наукового форуму: проф. Журавльова Л.В. зробила oral-poster presentation у співавторстві з Пильовим Д.І. та Журавльовою А.К. «Effect of Alpha-lipoic Acid on Adipocytokine Status in Patients with Type 2 Diabetes Mellitus and Chronic Pancreatitis”.

Почесною грамотою Департаменту охорони здоров’я нагороджено доц. Федорова В.О.

Напередодні професійного свята Дня медичного працівника, Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації в особі директора Максима Хаустова було нагороджено Почесною грамотою доцента кафедри внутрішньої медицини № 3 Володимира Федорова за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок в наданні висококваліфікованої медичної допомоги постраждалим в наслідок військової агресії проти України та активну громадянську позицію.
Вітаємо Володимира Олександровича із заслуженим визнанням!

Вітання до Дня медичного працівника

Шановні колеги, друзі, студенти-медики! Прийміть щирі вітання до Дня медичного працівника!
В ці складні для країни та кожного з нас часи війни, медична професія набула особливого значення. Кожен із вас наближає нашу спільну перемогу своєю мужньою та героїчною працею як на полі бою, так і в тилу. Пишаємося вашою відданістю професії, висловлюємо щиру вдячність за врятовані життя.
З повагою, завідувачка кафедри внутрішньої медицини 3 та ендокринології проф.Журавльова Л.В., спільно з колективом кафедри.

Ukraine Clinical Guidance

Рекомендуємо до ознайомлення сайт, що містить клінічні рекомендації та медичні ресурси, відібрані експертами для використання лікарями, медсестрами та іншими медичними працівниками в Україні Ukraine Clinical Guidance.

Навчальна робота з лікарями-інтернами

На кафедрі внутрішньої медицини №3 та ендокринології триває навчальна робота з лікарями-інтернами.

Так, сьогодні відбувся черговий вебінар, на якому проф. Журавльова Л.В. та відповідальні доценти Цівенко О.І. і Лахно О.В. розглядали клінічні питання згідно тематичного плану та обговорювали робочі моменти з інтернами 1 і 2 року навчання.

Під час зустрічі проф. Журавльова Л.В. наголосила на важливості продовження навчальної та, по можливості, лікувальної роботи за місцем перебування, акцентувала увагу на безпеці в умовах воєнного стану.
Окремо було відмічено та висловлено подяку тим інтернам, хто приступив до волонтерської діяльності в різних лікарнях міста та області.

Місія “Лікарі без кордонів” почала роботу в Харкові

З 2 квітня розпочала свою роботу незалежна міжнародна медична гуманітарна місія “Лікарі без кордонів”, діяльність якої спрямована на надання допомоги постраждалим від російської військової агресії.
До участі у місії долучилися й представники нашої кафедри. Так, з боку ХНМУ створена волонтерська група викладачів та студентів під керівництвом заступника декана І медичного факультету, доцента кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології  Володимира Федорова. Дякуємо всім небайдужим за допомогу та підтримку в цей складний для України час! 
Віримо в нашу перемогу! Слава Україні!

Гайдлайн для медичних працівників по заміні інсулінів у надзвичайних ситуаціях

До уваги  лікарів пропонуємо перекладений на українську мову гайдлайн для медичних працівників по заміні інсулінів у надзвичайних ситуаціях, який був розроблений та перекладений командою міжнародних медичних експертів коаліції Diabetes Disaster Response Coalition https://diabetesdisasterresponse.org/
Цей гайдлайн був адаптований експерткою інформаційної кампанії “Мисливці за діабетом” Україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”, ендокринологом вищої категорії Ксенією Замолотовою.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я 

ІНСТРУЦІЯ ІЗ ЗАМІНИ ПРЕПАРАТІВ ІНСЛУНУ 

ЗМІНА ВИДІВ ПРЕПАРАТІВ ІНСУЛІНУ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 

ВАЖЛИВО: ці рекомендації призначені для використання лише в умовах надзвичайної ситуації, коли  пацієнти не мають змоги дотримуватись свого звичайного режиму, в умовах обмежених можливостей моніторингу цукру, або не мають доступу до призначених їм препаратів інсуліну. 

● Люди з цукровим діабетом 1 типу мають пріоритет для отримання інсуліну. Навіть кілька годин перерваної  інсулінотерапії можуть призвести до небезпечного для життя діабетичного кетоацидозу (ДКА). ● Ці рекомендації не замінюють клінічних висновків лікарів і призначені для допомоги в короткостроковому лікуванні  цукрового діабету, поки пацієнт не зможе відновити призначений йому режим лікування. 

● У разі надзвичайної ситуації, під час переходу на інший інсулін, рекомендується зменшити дозу інсуліну на 20%,  щоб уникнути гіпоглікемії. Це може призвести до короткочасної, легкої гіперглікемії, поки пацієнт не повернеться до  звичайної рутини та режиму інсуліну. 

● Пацієнтам із ускладненою потребою в інсуліні, наприклад, вагітністю, діалізом, інсуліновою помпою або  концентрованими інсулінами (тобто U200, U300, та U500), рекомендується консультація досвідченого лікаря.

 
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ІНСУЛІНУ 

● Інсулін треба тримати подалі від прямого тепла та сонячних променів. НЕ використовуйте інсулін, який був заморожений. 

Нерозкриті флакони та шприц-ручки з інсуліном слід зберігати в холодильнику при температурі від 2-8°C до закінчення терміну придатності, зазначеного на флаконі або шприц-ручці. 

Відкриті флакони та ручки можна зберігати не в холодильнику при температурі від 13-30°C терміном до 28 днів. ● Інсулін втрачає потенцію під впливом екстремальних температур, що може призвести до втрати контролю рівня  глюкози в крові; однак у надзвичайних умовах у разі потреби можна використовувати інсулін, який зберігався при  

температурі вище 30°C. Як тільки інсулін, що зберігається належним чином стає доступним, інсулін, який зазнав екстремальних умов, слід знищити.

 
ІНСУЛІНИ ШВИДКОЇ ДІЇ ТА ЗВИЧАЙНИЙ ІНСУЛІН зазвичай вводять перед їжею, з метою регулювання підвищення  рівня глюкози після прийому їжі. 

● Інсуліни швидкої дії слід вводити не більше ніж за 15 хвилин до початку їжі 

● Звичайний інсулін може бути введений до 30 хвилин до початку їжі

ЯКЩО ПАЦІЄНТ ПРИЙМАЄ ЦЕ:  РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАМІНІ:
Інсуліни ультракороткої дії Інсуліни ультракороткої дії та інсуліни короткої дії можна  замінювати зі зменшенням дози на 20%. 

Наприклад: Новорапід® 10 одиниць перед їжею можна замінити на  Актрапід® 8 одиниць перед їжею (80% від 10 одиниць= 8 одиниць) Наприклад: Актрапід® або Фармасулін® H 10 одиниць перед їжею  можна замінити на Новорапід® 8 одиниць перед їжею (80% від 10  одиниць = 8 одиниць)

Приклади торгових марок інсулінів ультракороткої дії 

Humalog®/ Хумалог® 

(Insulin lispro U-100 та U-200) 

(Інсулін ліспро U-100 та U-200) 

Novorapid® or Fiasp®  

Новорапід® або Фіасп® 

(insulin aspart U-100) / (інсулін  

аспарт U-100) 

Apidra® / Eпaйдра® 

(insulin glulisine U-100)/ (інсулін  глулізін U-100)

Інсуліни короткої дії
Приклади торгових марок людських  інсулінів 

Humulin® R or Novolin®

Хумулін® Р або Новолін® Р 

Farmasulin® H or Pharmasulin® H/  Фармасулін®

Actrapid® HM/ Актрапід® HM Gensulin® P/ Генсулін®

Humodar® P/ Хумодар® P

● Insuman Rapid® / Інсуман Рапід®  
Людський інсулін середньої дії та інсуліни тривалої дії зазвичай вводять один або два рази на день для  забезпечення базової потреби в інсуліні (щоб запобігти підвищенню глюкози між прийомами їжі та вночі).
ЯКЩО ПАЦІЄНТ ПРИЙМАЄ ЦЕ:  РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАМІНІ:
Інсуліни середньої дії:  Інсуліни середньої дії можна замінити іншим інсуліном середньої дії або  аналогом інсуліну тривалої дії зі зниженням дози на 20%. 

● NPH ОДИН РАЗ на день замінюється на аналог інсуліну тривалої дії • Приклад: NPH 20 одиниць щодня можна замінити на Левемір®/  Levemir® 16 одиниць щодня 

● NPH ДВІЧІ на день замінюється на аналог інсуліну тривалої дії • Додайте всі одиниці NPH, що вводяться протягом дня, і вводьте  80% як разову дозу аналога інсуліну тривалої дії щодня 

• Приклад: NPH 34 одиниць вранці і 16 одиниць увечері можна  замінити на Лантус® (Lantus®) 40 одиниць щодня (80% з 50 одиниць  щодня = 40 одиниць

Приклади торгових марок інсулінів  середньої дії (NPH) 

● Humulin® N/ Хумулін® Н  

● Novolin® N/ Новолін® Н 

● Farmasulin® H NP/ Фармасулін® Н  NP 

● Insuman Basal/ Інсуман Базал ● Gensulin® H/ Генсулін H 

● Protofane® HM or Protophane® HM/  Протофан® HM 

● Humodar® B / Хумодар® Б

Інсуліни тривалої дії:  Аналоги інсуліну тривалої дії можна замінити на NPH зі зниженням дози на  20% і розділити на передбачену кількість прийомів їжі. 

● Якщо їсте 2 рази на день, розділіть нову дозу на ½ NPH під час  першого прийому їжі та ½ NPH під час другого прийому їжі. ● Аналоги інсуліну тривалої дії (крім Тресіба®/Tresiba®) можна  замінити іншим аналогом інсуліну тривалої дії зі зниженням дози на  20%. 

● Тресіба®/ Tresiba® (80 одиниць або менше) можна замінити іншим  аналогом інсуліну тривалої дії зі зниженням дози на 20%. 

● Тресіба®/ Tresiba® (більше 80 одиниць) можна замінити іншим  аналогом інсуліну тривалої дії зі зниженням дози на 20%, але інший  інсулін тривалої дії необхідно розділити на дві рівні дози, що  вводяться з інтервалом у 12 годин. 

Приклад: Тресіба®/ Tresiba® 100 одиниць щодня замінити на Лантус® / Lantus® 40 одиниць (80% від 100 одиниць = 80 одиниць/2) кожні  12 годин

Приклади торгових марок інсулінів  тривалої дії: 

● Levemir® (detemir U-100) / Левемір® (детемір U-100) 

● Lantus®, Basalgar®, Ilar® (glargine U 100)/ Лантус®, Басаглар®, Айлар® (гларгін U-100) 

● Toujeo® (glargine U-300)/ Тoжео® (гларгін U-300) 

● Tresiba® (degludec U-100 & U-200)/  Тресіба® (деглюдек U-100 & U-200)

Kомбіновані інсуліни комбінація інсуліну середньої дії або інсуліну довгої дії з інсуліном швидкої дії або звичайним  інсуліном. Співвідношення суміші вказано в назві- наприклад, 70% середньої або тривалої дії з 30% швидкої або  короткої дії.
ЯКЩО ПАЦІЄНТ ПРИЙМАЄ ЦЕ:  РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАМІНІ:
Kомбіновані інсуліни людські  генно-інженерні Звичайний інсулін та інсуліни швидкої дії можна замінити іншим  попередньо змішаним інсуліном зі зниженням дози на 20%. 

• Суміші інсуліну, що містять інсулін швидкої дії, слід вводити не  більше ніж за 15 хвилин до початку їжі. 

• Суміші інсуліну, що містять звичайний інсулін, можна вводити до 30  хвилин до початку їжі 

• Попередньо змішаний інсулін можна замінити на NPH зі  зменшенням дози на 20%.

Приклади торгових марок попередньо  змішаних інсулінів зі звичайним  інсуліном 

● NPH/Regular NPH/Регуляр 

● Humulin® 70/30, Novolin® 70/30 Хумулин® 70/30, Новолін® 70/30 ● Farmasulin® H or Pharmasulin® H  30/70, Фармасулін ® H 30/70 

● Mixtard® 30 HM / Мікстард® 30 HM ● Gensulin® M30 / Генсулін® M30

 

Kомбіновані інсуліни з інсуліном  швидкої дії  
Приклади торгових марок попередньо  змішаних інсулінів з інсуліном швидкої дії: 

Humalog® Mix 75/25 or 50/50 Хумалог® Мікс 75/25 або 50/50 

Novolog® Mix 70/30 or NovoMix® 30 Новолог® Мікс 70/30 або  

НовоМікс® 30 

Insuman® Comb 25 

Інсуман® Комб 25  

Humodar® C25  

Хумодар® К25

Попередньо змішаний інсулін  швидкої дії та довгої дії Якщо попередньо змішаний інсулін містить інсулін довгої та швидкої дії,  його можна замінити іншим попередньо змішаним інсуліном зі зменшенням  дози на 20 % (подібно до дозування вище), але його необхідно розділити  на дві рівні дози, введені з інтервалом приблизно в 12 годин
Приклади торгових марок попередньо  змішаних інсулінів з інсуліном швидкої  дії та довгої дії 

Ryzodeg® 70/30 (degludec/aspart) Райзодег® 70/30 (деглюдек/аспарт)

 
КОМБІНАЦІЯ ІНСУЛІНУ ДОВГОЇ ДІЇ З АГОНІСТОМ GLP-1
ЯКЩО ПАЦІЄНТ ПРИЙМАЄ ЦЕ:  РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАМІНІ:
КОМБІНАЦІЯ ІНСУЛІНУ ДОВГОЇ ДІЇ З  АГОНІСТОМ GLP-1  Якщо препарат містить інсулін ДОВГОЇ ДІЇ та агоніст GLP-1, його можна  замінити на: 

● Інсулін NPH із зниження дози на 10-20% і розподілу дози на дві рівні  дози, що вводяться з інтервалом приблизно в 12 годин. 

● Як другий варіант, цей препарат можна замінити на попередньо  змішаний інсулін (див. вище) зі зниженням дози на 10-20% і  розділенням дози на дві рівні дози, що вводяться з інтервалом  приблизно в 12 годин.

Приклади торгових марок  

КОМБІНОВАНОГО ІНСУЛІНУ ДОВГОЇ  ДІЇ З АГОНІСТОМ GLP-1 

Soliqua® (insulin  

glargine/lixisenatide)  

Соліква® (інсулін  

гларгін/ліксисенатид) 

Xultophy® or Klastofai® (insulin  degludec/liraglutide)  

Кcалтофай (інсулін 

деглюдек/ліраглутид)

ІНШІ ІНСУЛІНИ
Концентрований інсулін: інсулін Humulin® R U500/ Хумулин® R U500. Наполегливо рекомендуємо  проконсультуватися з медичними працівниками з досвідом застосування інсуліну U500, якщо ви переходите на  інший інсулін.
Інсулінова помпа 

Пацієнти з інсуліновою помпою можуть замінювати Хумалог®/Humalog®, Новолог®/ Новорапід®/ Novolog®/ Novorapid®,  Фіасп®/Fiasp®, Eпaйдра®/Apidra®, Адмелог®/Admelog® або звичайний інсулін 

● Заміни не можуть включати інсулін середньої дії або аналог інсуліну довгої дії або концентрований інсулін (тобто  U200, U300 або U500) 

● Особи з цукровим діабетом 1 типу мають пріоритет для отримання інсуліну. Навіть кілька годин перерви  інсулінотерапії можуть призвести до небезпечного для життя діабетичного кетоацидозу (ДКА). Якщо пацієнт не має  запасного плану, проконсультуйтеся з медичним працівником, який має досвід роботи з інсуліновою помпою ● Коли інсулінову помпу не можна використовувати, основною потребою є базальний інсулін; а інсулін швидкої або  короткої дії- якщо дозволяють обставини: 

● Адмініструйте 0,3 ОД/кг аналога інсуліну довгої дії один раз на добу або інсуліну середньої дії двічі на день

 

Приклад: пацієнт важить 60 кг, давайте 18 одиниць аналога інсуліну тривалої дії один раз на день або 9  одиниць інсуліну середньої дії двічі на день 

● Якщо доступний інсулін швидкої або короткої дії, адмініструйте 0,3 ОД/кг розділено на 6 під час кожного прийому  їжі 

Приклад: пацієнт важить 60 кг, адмініструйте 3 одиниці інсуліну швидкої або короткої дії під час кожного  прийому їжі

ЦІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НЕ ЗАМІЩУЮТЬ КЛІНІЧНЕ РІШЕННЯ ЛІКАРІВ 

Original USA version of guide approved by the American Diabetes Association, the Endocrine Society and JDRF – Updated 2022 Authors: Barbara Kocurek, PharmD, BCPS, CDCES, FADCES; Keith Cryar, MD, FACE, ECNU.  

Reviewers: Stephen Ponder, MD, FAAP, CDCES, Nuha El Sayed MD, MM Sc 

Adapted version for Eastern European Region guide: 

Authors: Nuha A. El Sayed MD, MM Sc, Alissa Segal PharmD, CDCES, CDTC, FCCP, Rozalina G. McCoy MD, MS, Sylvia Kehlenbrink, M.D, Samar Hafida MD and Anna  Groysman, MD 

Translated to Ukrainian by: Ella Starobinska, MD, Oksana Pepchuk, MS

 

Деякі питання надання медичної допомоги хворим з діабетом в умовах воєнного стану. Наказ МОЗ України №421 від 07.03.2022

Деякі питання надання медичної допомоги хворим з діабетом в умовах воєнного стану. Наказ МОЗ України №421 від 07.03.2022

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров’я
№ 459 від 10.03.2022
№ 515 від 23.03.2022}

Відповідно до Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”, Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90) та з метою покращення якості надання медичної допомоги хворим з діабетом, НАКАЗУЮ:

1. Закладам охорони здоров’я та фізичним особам – підприємцям, що провадять господарську діяльність з медичної практики, забезпечити розробку лікарями, за спеціальностями “Ендокринологія”, “Дитяча ендокринологія”, які надають медичну допомогу пацієнтам, що потребують інсулінотерапії, альтернативної схеми лікування пацієнтів з цукровим діабетом, враховуючи наявність та доступність лікарських засобів (препаратів інсуліну) та потреб таких пацієнтів.

2. Враховуючу розроблену альтернативну схему лікування, з метою забезпечення доступності отримання інсулінів населенням:

1) в рецептах, виписаних в паперовій формі, замість торгової назви препаратів інсуліну, лікарям дозволяється вказувати дані, виходячи з наступної класифікації:

1) інсулін людський генно-інженерний:

короткої дії;

середньої дії;

1.2) аналог інсуліну ультракороткої дії;

1.3) аналог інсуліну тривалої дії;

1.4) комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70);

2) у випадку виписування рецепту відповідно до підпункту 1 пункту 2 цього наказу та відпуску препаратів інсуліну, лікарі та працівники аптек та їх структурних підрозділів надають пацієнтам консультативну медичну та фармацевтичну допомогу (зокрема, інформацію щодо торгових назв препаратів інсуліну, які пацієнту можуть відпустити в аптечному закладі (у разі наявності), згідно виписаного рецепту).

3. Виписувати рецепти на інсуліни із розрахунку на місячний строк лікування.

4. На період дії воєнного стану інші накази Міністерства охорони здоров’я України діють в частині, що не суперечить цьому наказу.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О. Комаріду.

6. Цей наказ діє на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

{Наказ в редакції Наказу Міністерства охорони здоров’я № 515 від 23.03.2022}

Міністр     В. Ляшко

 

{Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua}

 

Виконання лікувальної роботи співробітниками кафедри

В умовах воєнного стану співробітники кафедри продовжують виконання ліувальної роботи. Так, доцент кафедри Янкевич Олександр надає спеціалізовану допомогу кардіологічним хворим у Обласній клінічній лікарні,  асистенти Стоянова Юлія, Черпіта Валентина та Маркевич Микита з перших днів війни були залучені до чергувань по Обласній лікарні,  а Маркевич Микита продовжує надавати допомогу постраждалому населенню.  Решта співробітників долучилися до всеукраїнської акції лікарів з он-лайн консультування, та в режимі нон-стоп надають медичну допомогу усім хто звертається.

Надіслати запит на консультування також можна через контактну форму на нашому сайті  

Будні кафедри

Із початком нового робочого тижня на кафедрі в звичайному режимі продовжується навчальний процес для вітчизняних та іноземних студентів, лікарів-інтернів та здобувачів PhD. Робочі будні проф. Журавльової Л.В. та співробітників кафедри також включають консультування хворих у відділеннях Обласної клінічної лікарні, участь в університетських  нарадах та зібраннях. Доценти Сокольнікова Н.В. та Сікало Ю.К. активно долучилися до робочої групи з підготовки до іспиту з практичних навичок ОСК(П)І. Триває наукова робота, готуються до друку статті з результатами власних досліджень та описами клінічних випадків. Заплановані доповіді на найблищих науково-практичних та методичних конференціях. 

Працюємо далі, віримо в Україну! 

Україна відзначає День єднання!

Сьогодні Україна відзначає День єднання!
Проф. Журавльова Лариса Володимирівна та співробітники кафедри долучаються до загальнодержавних святкувань. Ми бажаємо всім миру та злагоди, процвітання й достатку!
💙💛З Україною в серці!💙💛

Відбувся вебінар для лікарів первинної медико-санітарної допомоги

Співробітники кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології долучилися до навчально-інформаційного заходу, спрямованого на підвищення обізнаності щодо особливостей перебігу та лікування пацієнтів з ендокринною патологією в умовах пандемії COVID-19.
Вебінар було організовано Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації для лікарів первинної медико-санітарної допомоги. 
Професор, д.мед.н. Журавльова Лариса Володимирівна виступила із лекцією “Пандемія під час пандемії: цукровий діабет та COVID-19”, доцент кафедри, к.мед.н. Моїсеєнко Тетяна Анатоліївна доповіла на тему “Наднирники та COVID-19”, та доцент кафедри, к.мед.н. Елхаж Олена Валентинівна доповіла про “Діагностику та ведення пацієнтів із захворюваннями щитоподібної залози при COVID-19”.

Дякуємо організаторам та учасникам вебінару за надану можливість взяти участь у даному заході!

Привітання до новорічних свят

З нагоди свята Нового року та Різдва Христова прийміть найщиріші вітання від кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології ХНМУ! 

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя та радості, миру та добробуту, сімейного затишку та багато яскравих моментів! 

Нехай Новий 2022 рік додасть Вам наснаги, енергї та завзяття, оптимізму та великих планів на майбутнє!

 

З повагою, зав. каф., проф. Журавльова Л.В. та колектив кафедри.

На кафедрі відбулися чергові курси ТУ для ревматологів

З 12 по 26 жовтня на кафедрі проводилися курси тематичного вдосконалення з ревматології.
Загалом, до навчання долучилося 6 лікарів-ревматологів з різних лікарень міста та області. Отриманні знання лікарі успішно трансформували в 50 балів безперервного професійного розвитку власного портфоліо.

Ніч науки 2021

18 вересня в стінах ХНМУ відбувся регіонально-освітній проект «Ніч науки», в якому традиційно прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології.
Асистентами кафедри Пивоваровим О.В., Черпітою В.О. та Ечиною С.М. був проведений майстер-клас з правил користування глюкометром, під час якого всі бажаючі мали змогу перевірити рівень глюкози у крові та розрахувати індекс маси тіла. Загалом, було проведено близько 180 глюкометрій, результати практично усіх були в межах фізіологічної норми.
Асистент кафедри Стоянова Ю.Д. взяла участь в організації медичної вікторини «Я знаюсь в медицині», де кожний учасник мав можливість перевірити базові медичні знання та отримати прмємні подарунки. Асистент кафедри Маркевич М.А. взяв участь у проведенні анімованої вистави, під час якої відвідувачі мали змогу навчитися діагностувати невідкладні стани та надавати першу медичну допомогу.
Програма заходу також включала ознайомлення відвідувачів із методиками виконання різноманітних медичних маніпуляцій на фантомах, участь у конкурсах та вікторинах, прослуховування пізнавальних лекцій.
Професор Журавльова Л.В. та колектив кафедри вдячні організаторам за можливість приєднатися до цього масштабного заходу!
 

Вітаємо із ювілеєм!

Сьогоднішнього теплого осіннього дня святкує свій день народження видатна вчена, досвідчений педагог та професійний клініцист – Заслужений діяч науки та техніки України, д.мед.н., професор Журавльова Лариса Володимирівна.
Колектив кафедри вітає свого мудрого керівника із чудовою ювілейною датою!
У Вас гармонійно поєднані життєва мудрість, досвід пройдених років, безсумнівні досягнення та реалізовані цілі. Прагнемо на довгі роки побажати Вам чудового здоров’я, успіхів, поваги та любові від оточуючих. Щоб вистачало сил, здоров’я та впевненості для реалізації усіх запланованих справ, а кожен день нехай приносить бадьорість та гарний настрій.
З повагою та любов’ю, колектив кафедри.
 

Початок нового навчального року

На кафедрі внутрішньої медицини №3 та ендокринології розпочався новий навчальний рік. До аудиторного навчання долучилися студенти 4-го та 6-го курсів, бакалаври, лікарі-інтерни. В навчальному процесі викладачі кафедри широко застосовують ресурси, створені на платформі дистанційного навчання Moodle. Зокрема, студенти мають можливість долучитися до режиму змішаного навчання, в якому ефективно поєднуються методи аудиторної та позааудиторної роботи.

Вітаємо із початком навчального року!

Шановні колеги, студенти, друзі!

Вітаємо Вас із початком навчального року та Днем знань! Бажаємо всім незгасного прагнення до отримання нових знань!

З повагою, зав. каф. проф. Журавльова Л.В. та колектив кафедри.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake