7 вересня на базі кафедри внутрішньої медицини № 3 Харківського національного медичного університету відкрилася науково-практична конференція з міжнародною участю «Цукровий діабет як інтегральна проблема внутрішньої медицини». Захід присвячений пам’яті професора Володимира Хворостінки та 140-річчю заснування кафедри факультетської терапії, яку нині знають як кафедру внутрішньої медицини № 3.

Під час відкриття конференції завідувач кафедри Лариса Журавльова наголосила, що цей захід, який став для ХНМУ традиційним і в кулуарах має вишукану назву «елегантної конференції» чи «конференції орхідей», зазвичай збирає однодумців – людей, які опікуються цією проблематикою. Саме тому до участі в цьогорічному заході були запрошені представники різних медичних спеціальностей: терапевти, ендокринологи, гастроентерологи, кардіологи, пульмонологи, ревматологи, нефрологи, невропатологи, алергологи, хірурги, лікарі загальної практики, клінічні фармакологи, а також молоді вчені та студенти.

У своєму вступному слові Лариса Володимирівна зазначила: «Я рекомендую присутнім прослухати всі 10 доповідей, що передбачені програмою конференції, адже вони пов’язані між собою, присвячені різним аспектам діабетології і тільки така, як би мовити, повна присутність допоможе забезпечити цілісне враження від отриманої інформації».

Серед основних напрямків роботи конференції: теоретичні та експериментальні розробки в діабетології, сучасні підходи до діагностики та лікування цукрового діабету та його ускладнень, міждисциплінарні проблеми цукрового діабету з точки зору спеціаліста: кардіолога, гастроентеролога і гепатолога, невролога, хірурга, нефролога, педіатра та інших фахівців, питання профілактики та дієтотерапії цукрового діабету. Протягом роботи, окрім пленарного засідання, передбачена дискусія, постерна сесія та прийняття резолюції по завершенню заходу.

 

             ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Модератори: проф. ЖУРАВЛЬОВА Л.В., д.м.н. КОЛЕСНІКОВА О.В.

 

 

«Нові маркери кардіоваскулярного ризику. Значення артеріальної жорсткості та дисфункції ендотелія в оцінці кардіоваскулярного ризику» Журавльова Л.В. (Харків)

 

Швец

 

«Принципи харчування пацієнтів з метаболічним синдромом» Швець О.В. (Київ)

Журавлёва2  

«Сучасна статинотерапія: що нового? У фокусі пацієнт з цукровим діабетом 2 типу» Журавльова Л.В. (Харків)

«Пацієнт з цукровим діабетом 2 типу: від науки до практики вже сьогодні»  Кравчун Н.О. (Харків)
Полозова «Тривожно-депресивні розлади при цукровому діабеті та їх корекція» Полозова Л.Г. (Харків)
Колесник
«Судинне старіння у пацієнтів з цукровим діабетом: реалії та перспективи» Колеснікова О.В.(Харків)
Чайченко «Цукровий діабет 2 типу у дітей: патогенетичні аспекти та сучасні діагностичні стратегії» Чайченко Т.В., Гончарь М.О., Рибка О.С., Шульга Н.В., Лутай Т.В. (Харків)

 

Березняков
«Антибактеріальна терапія у хворих на цукровий діабет» Березняков І.Г. (Харків)
Ковалёва

«Особливості антигіпертензивної терапії у хворих на цукровий діабет похилого віку» Ковальова О.М. (Харків)

 

«Проблема підвищення ефективності антигіпертензивної терапії у хворих на артеріальну гіпертензію з цукровим діабетом 2 типу» Коваль С.М., Старченко Т.Г., Юшко К.О. (Харків)


  ПОСТЕРНА СЕСІЯ

  Модератори: проф. КРАВЧУН Н.О., доц. ШВЕЦЬ О.В

  1.      Амосова К. М., Руденко Ю. В., Шішкіна Н. В.  «Метаболічний синдром і судинна жорсткість в пацієнтів з неускладненою артеріальною гіпертензією», м. Київ.

  2.      Немцова В. Д. “Роль гіпотиреозу в підвищенні кардіометаболічного ризику у пацієнтів з поєднаним перебігом артеріальної гіпертензії та цукрового діабету 2 типу”, м. Харків.

  3.      Потапенко А.В. “Гормонально-метаболічні особливості на фоні медикаментозної корекції пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки в поєднанні з гіпотиреозом”, м. Харків.

  4.      Falkovskaya А., Mordovin V., Pekarskiy S., Semke G., Ripp T., Zyubanova I., Lichikaky V., Gusakova A. «Clinical features of resistant hypertension associated with type 2 diabetes mellitus», Tomsk, Russian Federation.

  5.      Alexandrenko V.А., Garganeeva А.А., Kuzheleva Е.А., Muslimova E.F, Rebrova T.Y. «Аce gene i/d polymorphism in patients with metabolic syndrome and myocardial infarction», Tomsk, Russian Federation.

  6.      Ripp T., Mordovin V., Ripp E., Rebrova N., Semke G., Pekarsky S., Falkovskaya A., Popov S. « Сerebrovascular reactivity disorders and the frequency of occurrence for different types of hypertension with metabolic syndrome», Tomsk, Russian Federation.

  7.      Ripp T., Mordovin V., Ripp E., Rebrova N., Pekarsky S., Falkovskaya A., Lichikaki V., Sitkova E., Zyubanova I. «Relationships of blood pressure and circadian rhythm with vascular reactivity at hypertensive patients with metabolic syndrome», Tomsk, Russian Federation.

  8.      Laura Sviklāne, Evija Olmane, Zane Dzērve, Kārlis Kupčs, Jelizaveta Sokolovska  «A pilot study for validation of hepatic steatosis indices in patients with type 1 diabetes mellitus» Riga, Latvia.

  9.      Федів О.І. «Розподіл генотипів гена Аpо-В  у хворих на хронічний панкреатит, поєднаний з ожирінням та цукровим діабетом типу 2 залежно від додаткової супутньої патології», м. Чернівці.

  10.    Ферфецька К.В. «Вплив фіксованої комбінації симвастатину з езетимібом на показники пероксидного окиснення ліпідів та системи антиоксидантного захисту у хворих на хронічний панкреатит, поєднаний з ожирінням та цукровим діабетом типу 2», м. Чернівці.

  11.    Лопіна Н.А. «Значення каротидно-феморальної швидкості розповсюдження пульсової хвилі як інтегрального показника серцево-судинного ризику в прогнозуванні атеросклеротичного ураження коронарних судин в залежності від наявності цукрового діабету 2 типу», м. Харків.

  12.    Barilko M.S., Seliverstov P.V., Radchenko V.G. «Chronic kidney disease and gut microbiota», St. Petersburg, Russian Federation

  13.    Пивоваров О.В. «Оптимізація ранньої діагностики цукрового діабету 2 типу у хворих на артеріальну гіпертензію на основі визначення гормонально-метаболічних порушень», м. Харків.

  14.    Пивоваров О.В. «Вплив рівня соматомедину ІФР-1 у крові на розвиток поєднаної патології артеріальної гіпертензії та цукрового діабету 2 типу», м. Харків.

  15.    Лахно О.В., Цівенко О.І. «Застосування інгібіторів протонної помпи у хворих з коморбидною патологією», м. Харків.

  16.    Букач О.П., Федів О.І. «Особливості змін клінічних проявів у хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з абдомінальним ожирінням, цукровим діабетом типу 2 та артеріальною гіпертензією під впливом лікування», м. Чернівці.

  17.    Ащеулова Т.В., Кочубєй О.А. «Рекомендації з профілактики серцево-судинних захворювань 2016 року: виявлення прихованих порушень вуглеводного обміну», м. Харків.

  18.    Сіцінська І.О. «Ендотеліальна дисфункція при пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом типу 2», м. Чернівці.

  19.    Котелюх М.Ю., Журавльова М.І. «Вивчення матриксної металопротеїнази-13 та тканинного інгібітора матриксної металопротеїнази-4 у хворих на гострий інфаркт міокарда та цукровий діабет 2 типу після перкутанного коронарного втручання», м. Харків.

  20.    Боровик К.М., Риндіна Н.Г., Єрмак О.С. «Визначення рівнів вітронектину як маркера прогнозу повторних кардіоваскулярних подій протягом півроку після перенесеного гострого інфаркту міокарда за наявності ожиріння», м. Харків.

  21.    Михайловська Н.С.,  Міняйленко Л.Є. «Неалкогольна жирова хвороба печінки як компонент метаболічного синдрому у хворих на ішемічну хворобу серця», м. Запоріжжя.

  22.    Смирнова В.І. «Вплив периндоприлу на рівень інсулінорезистентності та С-реактивного протеїну у хворих на артеріальну гіпертензію з надмірною вагою тіла», м. Харків.

  Скачать (PDF, 357KB)