16-17 травня 2019 року в Самаркандському державному медичному інституті (СамМІ) було проведено дві міжнародні конференціі – «Лікарі і спортивні тренери: разом за здоровий спосіб життя» та 73-я конференція молодих вчених і студентів «Актуальні проблеми сучасної медицини».

Доцент кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології Огнєва Олена Валентинівна щойно повернулася із міста Самарканд, де відвідала дані форуми як делегат ХНМУ. Конференції було проведено на високому рівні, в перший день було заслухано цікавіші доповіді корифеїв спортивної медицини, другого дня – доповіді талановитої та перспективної молоді за актуальними темами сьогодення. Олені Валентинівні пощасливилося бути членом президіуму та доповідачем  на конференції молодих вчених та студентів в секції «Актуальні питання внутрішньої медицини та фармакології», де вона отримала диплом першого ступеня за усний виступ. У роботі наукового форуму молодих дослідників також взяли участь понад 500 делегатів з медичних ВУЗів Казахстану, Таджикістану, РФ, Киргізстану та Узбекістану.

В рамках вищевказаних наукових подій представники зарубіжних делегацій були дуже тепло прийняті ректором СамМІ професором Азаматом Мухітдіновічем Шамсієвим. Дані зустрічі стали основою  для обговорення подальших заходів для зміцнення співробітництва між СамМІ та зарубіжними медичними закладами, в тому числі, ХНМУ.

Для закордонних гостей було проведено екскурсію по СамМІ, що продемонструвала високий рівень досягнень інституту в організації навчального та наукового процесу.

Церемонію урочистого нагорождення участників та переможців конференції було відкрито проректором з наукової роботи та іновацій, професором Юсуповим Шухратом Абдурасуловичем.

 Після нагорождення відбувся великий банкет для всіх участників форуму, організатором якого був ректор СамМІ, професор Шамсієв Азамат Мухітдінович.  Напочатку святкування Азамат Мухітдінович привітав гостей, висловив подяку та обдарував делегатів національним одягом та сувенірами з Узбекистану. Вечір пройшов в дружній, веселій атмосфері!

Необхідно особливо підкреслити неймовірну гостинність наших колег з СамМІ, що приділяли максимальну увагу гостям, проводили весь вільний час, супровождуючи на екскурсіях, а також пригощали смачними національними стравами! Програму було організовано бездоганно, а місто Самарканд, що по праву є перлиною Сходу, підкорило сердце всіх гостей!

Огнєва Олена Валентинівна:

«Огранізація конференції була бездоганною, прийом дуже теплим, люди – щирі, доброзичливі, висококультурні, світлі. Проте, всі добрі слова, що я можу сказати про час, що проведено в Самарканді, не зможуть відобразити все те, що я відчуваю. Скажу одне – все це глибоко торкнулося серця та зігріло душу. Хочеться повертатися сюди знов і знов. Дуже жаль, що моїх колег не було зі мною, щоб розділити цей захват. Бажаю всім моїм співробітникам відвідати наукові події в СамМІ та побачити місто Самарканд, місто-казку, місто чудових людей!

Хотілося б висловити глибоку подяку шановному ректору СамМІ, професору  Шамсієву Азамату Мухітдіновичу за теплий та широкий прийом й гостинність, за високу організацію й можливість приймати участь в подіях Вашого вищого закладу, що є дуже почесним. Висловлюю сердечну подяку шановному проректору з наукової роботи та іновацій, професору Юсупову Шухрату Абдурасуловичу за чуйність, допомогу та підтримку на всіх етапах організації моєї поїздки до Самарканду та увагу й приділений час протягом прибування в Самарканді. Щиро дякую старшому викладачеві  кафедри анестезіології та реаніматології  СамМІ, шановній Хамдамовій Елеонорі Гафаровні за опіку, турботу, допомогу та повний час, що було приділено протягом всього мого прибування в місті на та поза конференції. Дуже дякую резиденту кафедри анестезіології та реаніматології  СамМІ, шановному Юсупову Джасуру за дружнє відношення, увагу, допомогу та виділений повний час. Щиро дякую всім учасникам конференції за цікаві доповіді та дружню атмосферу. Дуже сподіваюся на подальшу дружбу та співробітництво, а також бажаю зустрітися ще не один раз! Ласкаво просимо до Харкова!”.