15 травня 2020 року в Самаркандському Державному медичному інституті було проведено традиційну 74 науково-практичну конференцію студентів, лікарів і молодих вчених з міжнародною участю «Актуальні проблеми сучасної медицини» на честь 90-річного ювілею інституту.Конференція в цьому році відбулася в дистанційному онлайн-режимі з використанням платформи Zoom.
Кафедра внутрішньої медицини №3 та ендокринології другий рік поспіль бере участь в даній конференції, і в цьому році від кафедри виступали із доповіддю студентки 5 курсу, 3 факультету, 1 групи – Пруденко Маргарита та Сидора Альона (науковий керівник – доцент Огнєва Олена Валентинівна).
На урочистому відкритті пленарного засідання конференції з вітальним словом до учасників звернувся ректор СамМІ д.м.н., проф. Ж.А. Різаєв, та подякував за проявлену активність учасників конференції, особливо представників ВНЗ партнерів з країн близького та далекого зарубіжжя. На пленарному засіданні було заслухано 12 доповідей з актуальних проблем сучасної медицини. Робота міжнародної науково-практичної конференції продовжилася у 8 секційних засіданнях.
Пруденко Маргарита та Сидора Альона виступали на секційному засіданні №2 «Актуальні проблеми серцево-судинних і соматичних захворювань» із доповіддю «Порушення пам’яті у хворих на цукровий діабет». Президія відзначила високу актуальність досліджуваної проблеми, та після виступу в чат студенток надійшла велика кількість питань, що підтверджує високий інтерес до роботи. Доцент Огнєва Олена Валентинівна також була присутня протягом всього засідання, та мала змогу приєднатися до обговорення результатів. За підсумками секційних засідань, студенткам Пруденко Маргариті і Сидорі Альоні присудили дипломи 1 ступеня!
В цілому, підсумки своїх наукових досліджень на конференції представили 180 студентів і молодих вчених з 12 вищих медичних навчальних закладів України, Білорусії, Росії, Казахстану, Таджикистану, Кореї та 6 медичних вузів Узбекистану у понад 170 озвучених доповідях.
Колектив кафедри висловлює глибоку подяку шановному ректору СамМІ, професору Різаєву Жусуру Алімжановічу за високу організацію конференції, за можливість участі в цьому масштабному і святковому заході, за чуйність, допомогу та підтримку представників нашої кафедри на всіх етапах конференції!
Велике спасибі старшому викладачеві кафедри анестезіології та реаніматології СамМІ, шановному Юсупову Джасуру, за дружню готовність допомогти і відповісти на всі питання в будь-який час!
Кафедра внутрішньої медицини №3 та ендокринології вітає СамМІ з ювілеєм, бажаємо всіляких успіхів і сподіваємося на довгу співпрацю та дружбу! А студенткам Пруденко Маргариті і Сидорі Альоні – не зупинятися на досягнутому!