Кафедра активно долучилися до впровадження новітнього напрямку симуляційного навчання ХНМУ.Так, асистент кафедри внутрішньої медицини №3 та ендокринології Сокольнікова Неля Володимирівна була включена до групи консультантів-методистів для забезпечення методології використання симуляційних засобів у навчальному процесі, та прийняла участь в тестуванні нового віртуального симулятора пацієнта BODY INERACT, встановленого в симуляційному центрі Навчально-науковий інститут якості освіти ХНМУ.
BODY INERAVT- це це інтерактивна віртуальна система, призначена для відпрацювання постановки діагнозу, прийняття клінічних рішень і розвитку клінічного мислення за допомогою технології «віртуальний пацієнт». Віртуальний пацієнт BODY INERACT виглядає як горизонтальний сенсорний стіл-екран, на якому зображений віртуальний пацієнт і виводяться потрібні в ході діагностики дані фізіологічних параметрів, електрокардіографії, рентгенівські знімки, результати призначених лабораторних досліджень.
Віртуальний симулятор в режимі реального часу відображає зміну стану пацієнта, а також всі маніпуляції, що виконуються студентом, реакції пацієнта на проведене лікування. Після закінчення навчальної сесії на екран виводиться об’єктивна оцінка дій студента за заданими критеріями. Зокрема, вказується доцільність зроблених призначень. Клінічні сценарії, що входять в комплект, розроблені з урахуванням різного ступеня складності. Є сценарії по різним клінічним спеціальностям, включаючи кардіологію, ендокринології, неврологію, травматологію. Приклади клінічних сценаріїв:
• Гіпоглікемія
• Серцева тампонада
• ХОЗЛ і пневмонія
• Астма та ХОЗЛ
• Легенева емболія і ряд інших патологій.
Наразі доступні 21 клінічний сценарій різного ступеню складності за напрямами: хірургія, терапія, акушерство та гінекологія, педіатрія, невідкладні стани, а також п’ять сценаріїв за напрямом лікування COVID-19.