11 вересня 2014 року на базі кафедри внутрішньої медицини №3 Харківського національного медичного університету відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю “Міждисциплінарні аспекти цукрового діабету”, присвячена 210-річчю з дня заснування ХНМУ та 75-ти річчю з дня народження професора В.М. Хворостінки.

В конференції приймали участь представники різних спеціальностей: терапевти, ендокринологи, гастроентерологи, кардіологи, пульмонологи, ревматологи, нефрологи, невропатологи, алергологи, хірурги, лікарі загальної практики, клінічні фармакологи, а також молоді вчені та студенти.

Завідувач кафедри Лариса Володимирівна Журавльова, наголосила, що саме кафедра внутрішньої медицини № 3 протягом 30 років досліджує проблеми враження внутрішніх органів при цукровому діабеті, питання атерогенезу на тлі цукрового діабету 2-го типу, і цей напрямок  міцно пов’язаний з ім’ям Володимира Миколайовича Хворостінки.

Особлива увага була приділена серцево-судинним захворюванням при цукровому діабеті – артеріальній гіпертензії, діабетичній кардіоміопатії, паталогії травневої системи, а саме неалкогольній жировій хворобі печінки (Колеснікова О.В.),  гастроезофагеальній рефлюксній хворобі (Фадєєнко Г.Д.) та холецистопатії (Журавльова Л.В.), сучасним можливостям лікування діабетичної нейропатії (Кравчун Н.О.).

У своїй доповіді проф. Л.В. Журавльова детально ознайомила аудиторію з сучасною стратегією лікування артеріальної гіпертензії у хворих на ЦД, цільовими рівнями артеріального тиску для даної групи хворих,  перевагами використання  комбінованої антигіпертензивної терапії згідно з сучасними рекомендаціями та даними доказової медицини.  Коваль С.М. наголосив на важливості гальмування прогресування ураження серця у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2 типу за допомогою раціональної   антигіпертензивна та антидіабетичної терапії згідно сучасним доказовим даним, повідомив про новини з Європейського конгресу кардіологів, що відбувся в Барселоні, щодо ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом.

Кравчун Н.О. нагадала присутнім про сучасну стратегію комбінованої цукровознижуючої терапії. Сучасні погляди на лікувальне харчування та дієтотерапію для пацієнтів з цукровим діабетом 2  типу повідомив Головний позаштатний дієтолог МОЗ України Швець О.В.

Про актуальність і необхідність застосування нових лікарських форм метформіну повільного вивільнення в лікуванні цукрового діабету 2 типу розповів у своїй доповіді Смірнов І.І.   Проф. Дубенко О.Є.  детально розповіла про неврологічні ускладнення цукрового діабету. Про нові можливості лікування діабетичної нефропатії  розповів Катеренчук   І.П.  Також  обговорені  особливості   інтервенційних методів лікування аритмій у хворих на цукровий діабет (Волков Д.Є.).

Всі доповіді можна  переглянути на нашому сайті.

 

11   вересня

 

   Відкриття конференції
              ПЕРШЕ ПЛЕНАРНЕ   ЗАСІДАННЯ Модератори: проф. ЖУРАВЛЬОВА Л.В., СМІРНОВ І.І.
  950-1010   «Сучасна стратегія лікування артеріальної гіпертензії у хворих з   метаболічними факторами ризику» Журавльова Л.В. (Харків) / переглянути відео
 1010-1030   «Особливості ведення пацієнтів   з ГЕРХ при цукровому діабеті 2 типу» Фадєєнко Г.Д., Фролова-Романюк Е.Ю. (Харків)
 1030-1050   «Сучасні можливості лікування діабетичної нейропатії» Кравчун Н.О. (Харків)
1050-1110 «Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет: погляд   гастроентеролога» Журавльова Л.В. (Харків)
1110–1130 «Проблема гальмування прогресування ураження серця у хворих на   артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2 типу: раціональна   антигіпертензивна та антидіабетична терапія»” Коваль С.М., Старченко Т.Г., Юшко К.А. (Харків)
1130–1150 «Стратегія комбінованої цукровознижуючої терапії» Кравчун Н.О. (Харків)
1150–1210     «Лікувальне харчування та дієтотерапія для пацієнтів з цукровим діабетом 2   типу» Швець О.В.(Київ)
 1210–1230 «Застосування нових лікарських форм метформіну повільного вивільнення в   лікуванні цукрового діабету 2 типу» Смірнов І.І. (Харків)
1230–1250   «Гепатокардіальні зв’язки у хворих на неалкогольну жирову хворобу   печінки та цукровий діабет 2 типу» Колеснікова О.В.(Харків)
1250-1310   «Неврологічні ускладнення цукрового діабету»  Дубенко О.Є.  
1310-1330       1330-1350       1350-14 «Нові можливості лікування діабетичної нефропатії» Катеренчук   І.П. (Полтава)   «Особливості   інтервенційних методів лікування аритмій у хворих на цукровий діабет» Волков Д.Є., Лопін Д.О. (Харків) « Роль системного   запалення у розвитку імунометаболічних процесів, які ведуть до розвитку   цукрового діабету та супутньої патології» Дігтяр Н.І. (Полтава)

ПОСТЕРНА СЕСІЯ була представлена наступними доповідями:  

Ендотеліальна дисфункція у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу. Бабак О.Я., Андрєєва А.О., Іванова Т.О., Ченцова Д.М. (Харків).

Вплив симвастатину на динаміку індексу деформабельності еритроцитів у хворих на діабетичну нефропатію iii – iv стадії з супутнім ожирінням. Березова М.С.(Чернівці).

Гормонально-метаболічні порушення у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки та цукровий діабет 2 типу. Боброннікова Л.Р., Журавльова А.К.(Харків).

Інсулінорезистентність як фактор ризику формування уражень органів та систем при ожирінні у дітей. Будрейко О.А. (Харків).

Діагностична цінність визначення рівня адіпоцитокінів у пацієнтів з метаболічним синдромом. Гопцій О. В. (Харків).

Варіабельність глікемії у пацієнтів з коморбідністю хронічного обструктивного захворювання легень та хронічного панкреатиту. Железнякова Н.М. (Харків).  

Особливості клініки гастроезофагальної рефлюксної хвороби у хворих на цукровий діабет 2 типу. Краснокутська В. А., Сергієнко О.І.(Харків).

Роль периферичного мієлінового білку у розвитку гастропарезу у хворих на цукровий діабет 1 типу Костіцька І.О. (Івано-Франківськ).

Адипокіни та індекс маси тіла у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки в поєднанні з цукровим діабетом 2 типу та ожирінням Огнєва О.В.(Харків).

Цукровий діабет 2 типу та остеоартроз: чи є звязок? Олійник М.О. (Харків).

Динаміка експресії рівня ендотеліна-1 в печінці плодів та новонароджених від матерів з цукровим діабетом. Ремньова Н.О., Проценко О.С. (Харків).

Застосування препаратів урсодезоксихолевої кислоти у хворих на цукровий діабет 2 типу та захворювання гепатобіліарної системи Тимошенко Г.Ю. (Харків).

Клінічні особливості перебігу хронічного панкреатиту за поєднання з ожирінням та цукровим діабетом 2-го типу Ферфецька К.В.(Чернівці).

Зміни ліпідного профілю у хворих на хронічний панкреатит та цукровий діабет  2 типу Шеховцова Ю.О. (Харків).

      ПАРТНЕРИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

Фармак, Санофі-Авентіс, Берлин-Хеми/Менарини,  Такеда, Кусум Фарм

 

Фоторепортаж конференції:

 

Матеріали конференції:

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (403:Forbidden)

Дякуємо за участь у конференції, з глибокою повагою завідувач кафедри внутрішньої медицини №3, професор  Л.В. Журавльова